GPS
N 41° 38' 01.99"
E 25° 09' 34.33"






  НОВИНИ

Празнично шествие за 24 май в Златоград
[25 Май 2018]



За втора поредна година 24 май бе отбелязан в Златоград с празнично шествие от Централния площад към Взаимното училище, в което се включиха всички училища, детски градини и читалища от общината. Много жители и гости на града също уважиха събитието, с много детска глъч и пролетни цветя бе изпълнен златоградският светъл храм на образованието, духовността и знанието.
Честването на този ден всяка година е безспорно доказателство, че са живи чувствата на благодарност, преклонение и признателност за великото дело на светите братя Кирил и Методий.
Празнично настроение създадоха учениците от ОУ „Васил Левски” гр. Златоград, както и децата от ДГ „Снежанка” и ДГ „Радост”. Танцов състав „Акрани” при ОНЧ „Просвета 1908”, лауреат от много регионални и национални прояви, поведоха празничното хоро.
Мирослав Янчев - Кмет на Община Златоград изрази огромното си удоволствие, че „възродихме една отколешна традиция – днес, на 24 май, заедно с училищата и под звуците на „Върви народе възродени”, направихме шествие до тук, това емблематично място, превърнало Златоград в просветно-образователен център на Родопите”.
Той, заедно с г-жа Нина Пашова – заместник-председател на Постоянната Комисия по Образование, култура и човешки ресурси в Общински съвет Златоград, връчиха ежегодните награди на изявени местни учители, ученици и читалищни дейци за постигнати резултати в организирането, изпълнението и управлението на образователната, културно-просветната и духовна дейност. С „Почетен знак” бе наградено Образцово народно читалище “Просвета 1908” гр. Златоград по повод 110 - годишнината на читалището и за постижения в развитие на самодейността, за утвърждаване на местните фолклорни и културни традиции в регионални, национални и международни изяви.
С Грамоти бяха отличени следните педагози, ученици и читалищни дейци:
 СУ „Антим І” гр. Златоград
- Елеонора Димитрова Велева – старши учител по български език и литература;
- Теменужка Костадинова Топчиева - старши учител по история;
- Елза Асенова Сиракулева - старши учител по български език и литература;
- Йордан Данаилов Динчев - старши учител по география;
- Росица Веселинова Въргова – старши учител по физика;
- Никола Бориславов Пехливанов Х клас – спечелил участие в Първи майсторски клас на ЦЕРН ;
- Галатея Розалинова Хаджиева ХI клас- първо място на областен конкурс „Европа в България”;
- Мария Каменова Митушева VI клас - първо място на областна олимпиада по БЕЛ
- Антония Калинова Букова VI клас - второ място на областна олимпиада по БЕЛ
- Езги Севен Ахмед ХI клас – участие в „Европейско междучасие“ в Брюксел, първо място на Национален конкурс „Велики Преслав- история на цял един народ“
- Владислав Красимиров Велев ХI клас - първо място на областен кръг на олимпиада по немски език, първо място в областен кръг и участие в национален кръг на Многоезично състезание, първо място в областно математическо състезание „Стоян Попратилов“
- Марин Пламенов Чингаров Х клас - първо място в областен кръг и участие в национална олимпиада по география
- Елена Феликсова Башева VII клас – първо място на областен кръг и участие в национална олимпиада по БЕЛ, трето място в национален литературен конкурс „Млад писател“, участие в Регионален кръг по спелуване на английски език
- Нелина Красимирова Гудева ХII клас- първо място в професионална област „Ресторантьор“
- Мария Венелинова Кардашлъкова IХ клас- второ място на областен кръг на олимпиада по английски език и национално състезание „Лонгман“
- Илияна Любчова Станчева ХI клас – трето място на национален исторически конкурс „100 години от рождението на Васил Левски- 100 години безсмъртие“
- Елена Севдалинова Кехайова ХI клас - трето място на национален исторически конкурс „100 години от рождението на Васил Левски- 100 години безсмъртие“
- Кристина Калоянова Хаджиева VIII клас първо място на областен кръг на олимпиада по английски език
- Александрина Красимирова Алексиева VI клас -участие в Регионален кръг по спелуване на английски език
- Училищен екип- Стилиян Сидеров, Илиян Минчев и Веселин Въргов- класиран за финален кръг на Международен конкурс на ЦЕРН
- Училищен отбор по баскетбол юноши 11-12 клас-за девета поредна година класирани за национален финал на Ученически игри.
- Училищен отбор по БДП второ място на областен кръг на състезание „Да опазим децата на пътя “
 ОУ “В. Левски” гр. Златоград:
- Анелия Николова Конжилова – старши учител ЦДО;
- Виолета Събева Йорданова – старши учител по природни науки;
- Елеонора Наскова Чепинска – старши учител по математика;
- Нели Ясенова Шъкова – старши учител ЦДО;Ирина Асенова Беширова – административен секретар;- Веселина Вескова Северинова – ученичка от ІVа клас – първо място на областно ниво в национално състезание по български език и литература „Любословие“ и отлично представяне в областен кръг на национално математическо състезание „Европейско кенгуру“
- Даниел Христов Кехайов – ученик от Vб клас – класиран с отличен резултат за финален кръг на националното състезание по български език и литература „Стъпала на знанието“
- Виктория Здравкова Мишева – ученичка от VІб клас – златен медал на финален кръг в национално състезание по история „Моята родина“ и отлично представяне на областно ниво в олимпиадата по български език и литература ;
- Диляна Емилова Мазгалджиева - ученичка от VІІа клас – класирана на ІІ място областно ниво на националния литературен конкурс „Европа в България“.;
- Ева Звездалинова Караасенова – ученичка от VІІб клас – много добро представяне на областно ниво на олимпиадата по биология и здравно образование;
- Елица Владимирова Домбова – ученичка от VІІб клас – сребърен медал от финален кръг на национално състезание по история „Моята родина“;
- Василена Асенова Вунцова – ученичка от VІІа клас – много добро представяне на регионално състезание по правопис на английски език – Spelling Bee в гр. Пловдив;
- Ани Александрова Коцева – ученичка от VІІа клас - класирана с отличен резултат на финален кръг на националното състезание по български език и литература „Стъпала на знанието“
- Емил Асенов Янев – ученик от VІІб клас – отлично представяне на областен кръг на олимпиадата по география и икономика ;
 СУ „Св. Княз Борис І” с. Старцево
- Юлиана Райчева Пехливанова – старши учител;
- Елза Антонова Хаджиева – старши учител начален етап;
- Кристела Руменова Кюлевчиева – ученичка в 6 клас, заела трето място в Национален конкурс „Европа в България” с награда посещение в Брюксел и в европейски институции;
- Елиза Фейзиева Хайвазова – ученичка в ІV клас, заела първо място в конкурс „Рисувам за децата на Европа” организиран от Регионално управление на образованието – Смолян.
 ОУ “В. Левски” с. Ерма река:
- Христина Банкова Башева – старши учител;
 ОУ “Св.Св.Кирил и Методий” с. Долен:
- Галина Здравкова Хаджиева – старши учител по математика;
 ДГ “Снежанка” гр. Златоград:
- Валентина Симеонова Радулова – старши учител.
 ДГ “Радост” гр. Златоград:
- Ана Красимирова Димитрова – старши учител.
 ДГ “Детски свят” с. Долен:
- Росица Милчова Мазгалджиева – старши учител;
 ДГ “Щастливо детство” с. Старцево:
- Верка Христова Николова – старши учител
 ДГ „Детелина” с. Ерма река
- Лиляна Заркова Топалова – директор.
 Център за подкрепа за личностно развитие гр. Златоград:
– Даниела Илиева Сапунджиева - старши учител;
 ОНЧ „Просвета - 1908” гр. Златоград
– Пламен Чингаров – председател на ОНЧ „Просвета 1908”;
– Елена Симеонова – художествен ръководител на група за стари градски песни „Златен полъх”;
- Йордан Манев – самодеец, участник в Младежка битова група;
- Танцов състав „Акрани”.
- НЧ “Прогрес 1939” с. Старцево:
- Младежка фолклорна група;
- НЧ “Орфей 1947” с. Ерма река:
- Фанка Трендафилова Мъхова – самодеец
- НЧ “Искра 1997” с. Долен:
- Роза Миткова Боюклиева – библиотекар.

24 май е българският символ на достойнство, традиция и духовност. Нека носим в сърцата си гордия български дух!



Новината е посетена: 1227 пъти

Календар

«  Август  »

пн вт ср чт пт сб нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Данъчен калкулатор
Местни избори 2019
Проект
Проект
Aдминистративни услуги
Балнеологична оценка
Данни за водата
Общ устройствен план на Община Златоград
Фонд "ИН ВИТРО"
Свободни работни места
Управление на отпадъците в Община Златоград
  • Slide-1
  • Slide-2
Проверка за данъчни задължения
Творби от конкурса
Анкета: Отношението на гражданите към физическото възпитание и спорта

Анкета: Строителство в Стария град?
НА ФОКУС
От Общински Съвет
• Дневен ред – ПК
• Дневен ред – ОбС
• Питания, становища
Горещ телефон
Заповядайте тук!
  • Slide-1
  • Slide-2
  • Slide-3
  • Slide-4
Виртуален пътеводител
  • Slide-1
  • Slide-2
  • Slide-3
  • Slide-4
Фотогалерия
  • Slide-1
  • Slide-2
  • Slide-3
  • Slide-4
Концепция за града
  • Slide-1
  • Slide-2
  • Slide-3
  • Slide-4
Проект за спортен комплекс
  • Slide-1
  • Slide-2
  • Slide-3
  • Slide-4