E 25° 09' 34.33"

НОВИНИ

„ВИХЪР-1965” С ЧЕТВЪРТА ПОБЕДА В ОБЛАСТНОТО ПЪРВЕНСТВО
[19 Октомври 2009]

На 18.10.2009г., в Смолян, футболистите на златоградския „Вихър-1965” победиха с 2:1 отбора на „Смолян 2000”. Това е четвърта победа за момчетата на треньора Фердо Илийков от началото на полусезона. Първото полувреме на мача се отличи с много бърза и приятна игра. Според треньора на „Вихър” това беше най-доброто полувреме за златоградчани от началото на сезона. Тогава паднаха и двата гола за гостите. Първо след отличен удар от границата на наказателното поле Юри Петров не остави никакви шансове на смолянския вратар, а Явор Красимиров направи резултата 2:0 за „Вихър-1965”. През второто полувреме „Смолян 2000” успяха само да намалят резултата, но за повече не им стигнаха силите, а и златоградчани се справиха отлично в защитен план и не допуснаха втори гол в своята врата.
За пореден път на стадиона беше кмета на община Златоград – Мирослав Янчев, който подкрепяше отбора с още около двайсетина привърженици, които въпреки лошото време пропътуваха пътя от Златоград до Смолян, за да станат свидетели на поредната победа на „Вихър-1965”.

Новината е посетена: 1307 пъти