НОВИНИ

СОУ „АНТИМ І” ЗЛАТОГРАД Е РЕПУБЛИКАНСКИ ШАМПИОН ПО БАСКЕТБОЛ ЗА УЧАЩИ
[19 Май 2010]

[Още снимки]

От 13 до 16 май Златоград бе домакин на Републиканските ученически финали по баскетбол за момчета, 5-7 клас. Мероприятието се проведе под егидата на БАСУ, а главен организатор бе господин Христо Богомилов.
В спортната зала на ОУ „Васил Левски” среща си дадоха осем отбора от цялата страна, които са и победители в своите зони. Участници във финалите бяха ОУ „Христо Смирненски” град Пазарджик, ОУ „Захари Стоянов” град Варна, ПМГ „Св. Климент Охридски” град Силистра, II-ро ОУ „П. Р. Славейков” Стара Загора, 104-то ОУ „Захари Стоянов” София, ОУ „Н.Й.Вапцаров” Ботевград, ОУ „Бачо Киро” Велико Търново и СОУ „Антим І” Златоград.
Отборите бяха разделени в две предварителни групи, като златоградчани попаднаха в по-трудната група с отборите от София, Ботевград – миналогодишен републикански шампион и Пазарджик. С две победи и една загуба, СОУ „Антим І” се класира на полуфинала, където срещна силния отбор на Варна, който спечели безпроблемно и трите си срещи в своята група. След равностойна и много интересна среща все пак златоградските момчета спечелиха с 4 точки разлика. В другия полуфинал Пазарджик победи Силистра без особени затруднения. В мача за 3-4 място Варна разгроми Силистра с 90:43 и спечели бронзовите медали. Във финалната среща, пред погледите на пълната с публика зала, момчетата на Румен Ушев успяха да спечелят първото място след отлична игра с резултат 73:57. По този начин учениците от СОУ „Антим І” записаха със златни букви имената си в историята, точно в годината когато Златоград чества 50 години баскетбол. Победителите и техните подгласници бяха наградени с купи, медали, топки и екипи, а училищата заели местата от 4 до 8 място с топки, грамоти и плакети. За най-добър реализатор на турнира беше избран Димитър Добрев от отбора на Силистра, който бе награден със статуетка и почетна грамота. Наградите и медалите бяха връчени от кмета на община Златоград – Мирослав Янчев и от зам.- областния управител на област Смолян – Недялко Славов.

Новината е посетена: 1276 пъти