GPS
N 41° 38' 01.99"
E 25° 09' 34.33"





  НОВИНИ

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!
[24 Май 2020]


Уважаеми учители, дейци на българското образование, наука и култура,
Уважаеми съграждани,
Скъпи ученици,

Честит празник на българската просвета и култура и на славянската писменост!
Вече 12 века българският народ слави имената на двамата велики братя Кирил и Методий, чиято мисия дава най-светлата посока на народа ни, тази на просвещението. Днешният ден е българският символ на духовност!
Изказвайки признателността си към създателите, ценителите и разпространителите на българската просвета и култура, използвам случая да отправя своята специална благодарност към всички местни просветни деятели на културата и образованието.
Тази година вие показахте на всички, че имате силите, волята и вярата да посрещате изпитанията на времето и да ги преодолявате.
Бъдете здрави, бъдете целеустремени и заредени с добри мисли! Имайте смелостта да мечтаете и куража да сбъдвате мечтите си!
Вървете напред по своя път с гореща вяра!

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!

В навечерието на най-българския празник всички образователни и културни институции в Община Златоград бяха озарени от светлина, в знак на признателност и уважение към святото дело на братята Кирил и Методий.
В знак на почит Кметът на Община Златоград Мирослав Янчев поднесе венец пред паметната плоча на първия учител в общината - Яков Змейкович.
Всяка година, по традиция, на този светъл празник, в Община Златоград се награждават просветни и културни дейци за постигнати резултати в организирането на образователната, културно-просветната и духовната дейност.
Тази година, отличени с грамоти, са следните педагози, ученици и читалищни дейци:

СУ „АНТИМ І” ГР. ЗЛАТОГРАД
Елеонора Велева – старши учител по български език и литература;
Елза Личева - старши учител по информатика и информационни технологии;
Наталия Стоилкова – старши учител по английски език;
Румен Ушев - старши учител по физическо възпитание и спорт;
Людмила Ефимова - старши учител по английски език;
Ирина Горова - старши учител по химия и опазване на околната среда;
Сияна Пинева - 5 клас - участник в областен кръг на олимпиада по математика;
Николай Кинанев - 6 клас - класиран с пълна стипендия за участие в международния космическия лагер Space Camp Turkey 2020, първи на областния кръг на олимпиадата по астрономия; участник в областен кръг на олимпиада по математика;
Борис Чолаков – 6 клас - класиран за национален кръг на състезанието по АЕ на Longman, първо място в училищния кръг на Spelling Bee;
Йордана Кундева – 6 клас - второ място на Регионален конкурс „Видях доброто“, гр. Смолян, трето място на Национален конкурс - „Ще обичам аз от сърце таз земя и тоз народ “, гр. Стара Загора, конкурс - „Моите детски мечти“, гр. София, второ място на олимпиада по български език и литература - областен кръг, второ място на областния кръг на олимпиадата по астрономия;
Михаела Белева - 7 клас, класирана за Национален кръг на олимпиада по български език и литература, класирана за финален кръг на Национално състезание по български език и литература ,,Стъпала на знанието';
Йоана Даскалова - 7 клас - класирана за финален кръг на Национално състезание по български език и литература ,,Стъпала на знанието';
Милана Пехливанова - 7 клас, класирана за участие в международния космическия лагер Space Camp Turkey 2020;
Ирина Сидерова - 8 клас второ място за презентация от областен конкурс „Будителите на моя роден край, които трябва да помним“; класирана за финален кръг на Национално състезание по български език и литература ,,Стъпала на знанието';
Антония Букова – 8 клас - класирана за финален кръг на Национално състезание по български език и литература ,,Стъпала на знанието“;
Виктория Мишева - 8 клас първо място на областния кръг на олимпиадата по химия и опазване на околната среда и второ място на Областен кръг на олимпиада по български език и литература;
Ванеса Башева - 9 клас, участие в областен кръг на олимпиада по английски език;
Валерия Маринова - 9 клас, участие в областен кръг на олимпиада по английски език;
Вели Куцков - 9 клас, отлично представяне на областния кръг на олимпиадата по химия;
Асиана Кинанева - 10 клас - първо място на Национален конкурс „Ще обичам аз от сърце таз земя и тоз народ “, гр. Стара Загора;
Кристина Хаджиева - 10 клас, първо място на областния кръг на олимпиадата по английски език;
Златина Шехова - 11 клас - второ място в Национален конкурс „Любовта в нас“, гр. Варна;
Евгения Алендарова - 11 клас - второ място на областен кръг на олимпиада по български език и литература;
Мария Кардашлъкова - 11 клас, класирана за Национален кръг на състезание Longman, участие в областен кръг на олимпиада по английски език;
Езги Ахмед - 12 клас - второ място на Областен кръг на олимпиада по български език и литература, трето място в Националния конкурс по гражданско образование "Хората еднакви и различни";
Клуб за извънкласна дейност „Родолюбие“ с ръководител Теменужка Топчиева;
Клуб за извънкласна дейност по английски език с ръководител Наталия Стоилкова;
Баскетболен отбор юноши 11-12 клас с ръководител Румен Ушев.

ОУ „В. ЛЕВСКИ” ГР. ЗЛАТОГРАД
Нина Пашова – директор;
Искра Даскалова – Инджова – заместник-директор;
Федя Талева – старши начален учител ;
Събка Кильова - Кирчева – старши начален учител ;
Албена Мостабашова – старши учител по английски език;
Румяна Шъкова – старши учител ГЦОУД;
Дария Ломска – І клас, класирана на ІІІ място във финален кръг на Национално състезание по български език и литература „Любословие”;
Марио Дюлгеров – ІІІ „в“ клас, класиран на призово място във финален кръг на Национално състезание по български език и литература „Любословие”;
Христомира Хасапчиева - V клас, класирана на призова място във финалния кръг на национално състезание „Стъпала на знанието. Български език и литература”;
Валентина Кърсова – V клас, класирана на призова място във финалния кръг на национално състезание „Стъпала на знанието. Български език и литература”;
Георги Руменов – VІ клас, класирана на призова място във финалния кръг на национално състезание „Стъпала на знанието. Български език и литература”;
Ивана Петкова – VІ клас, класирана на призова място във финалния кръг на национално състезание „Стъпала на знанието. Български език и литература”;
Пламена Йорданова – VІ клас, класирана на призова място във финалния кръг на национално състезание „Стъпала на знанието. Български език и литература”;
Мария Сивриева –VI „б“ клас, класирана на призова място във финалния кръг на национално състезание „Стъпала на знанието. Български език и литература”;

СУ „СВ. КНЯЗ БОРИС І” С. СТАРЦЕВО
Христо Бодуров – старши учител;
Даниела Чаушева – старши учител начален етап;

ОУ „В. ЛЕВСКИ” С. ЕРМА РЕКА
Елена Керминова – учител начален етап;
Невена Джамбазова – учител;

ОУ „СВ.СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЙ” С. ДОЛЕН
Теменужка Партаджиева - старши начален учител ;

ДГ „РАДОСТ” ГР. ЗЛАТОГРАД
Северина Ангелова – старши учител.
ДГ „ДЕТСКИ СВЯТ” С. ДОЛЕН
Мина Димитрова – старши учител;
ДГ „ЩАСТЛИВО ДЕТСТВО” С. СТАРЦЕВО
Емилия Дрянкова – старши учител
ДГ „ДЕТЕЛИНА” С. ЕРМА РЕКА
Мариана Димитрова – учител.
ОНЧ „ПРОСВЕТА - 1908” ГР. ЗЛАТОГРАД
Николай Харбазов – самодеец;
Петър Чернев – самодеец;
Младежка мъжка фолклорна група с ръководител Нели Шъкова.
НЧ „ПРОГРЕС 1939” С. СТАРЦЕВО
Юлия Станкова - библиотекар;
Мартин Веизов – самодеец;
НЧ „ОРФЕЙ 1947” С. ЕРМА РЕКА
Миглена Върбанова – самодеец;
НЧ „ИСКРА 1997” С. ДОЛЕН
Танцов състав „Искрици”.


Официална церемония по връчването на почетните грамоти ще бъде направена, когато бъдат разрешени културно-масови прояви!


Новината е посетена: 67 пъти

Календар

«  Юли  »

пн вт ср чт пт сб нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Данъчен калкулатор
Проект
Проект
Проект
Aдминистративни услуги
Балнеологична оценка
Данни за водата
Общ устройствен план на Община Златоград
Фонд "ИН ВИТРО"
Свободни работни места
Управление на отпадъците в Община Златоград
  • Slide-1
  • Slide-2
Проверка за данъчни задължения
Творби от конкурса
Анкета: Строителство в Стария град?
НА ФОКУС
От Общински Съвет
• Дневен ред – ПК
• Дневен ред – ОбС
• Питания, становища
Горещ телефон
Заповядайте тук!
  • Slide-1
  • Slide-2
  • Slide-3
  • Slide-4
Виртуален пътеводител
  • Slide-1
  • Slide-2
  • Slide-3
  • Slide-4
Фотогалерия
  • Slide-1
  • Slide-2
  • Slide-3
  • Slide-4
Концепция за града
  • Slide-1
  • Slide-2
  • Slide-3
  • Slide-4
Проект за спортен комплекс
  • Slide-1
  • Slide-2
  • Slide-3
  • Slide-4
Уебдизайн Пране на килими в Кърджали Би стил